Jag har ägt og fört dessa hundar till premier Utmärkelser & Titlar
Red Garlic´s Gourme´SJ(j)CH, NJCH, NM-vinner-2010, NUCH, SUCH Red Garlic´s Epixe NJCH, Thodos Impi NUCH og SUCH (1998) Smedmästarens Tilda SJ(j) CH (2002) Nordfjällets FB Robbyn SJCH (2007) SM-2007 placerad 2:a Året unghund,07,09 ÅretsAvelstik, 07,09,10 Årets Irländare -07,-09,-10 Årets Uppfödare-07,-09-10
2011 mottag kennel Red Garlic´4 st vandringspriser för gott,
VANDRINGSPRIS SKÄNKT AV NISK 1960 nr SKL 2-01
2007 Nordfjällets FB Robbyn
2009 Red Garlic´s Gourme´
2010 Red Garlic´s Epixe
NISK JUBELIUMSKRUSE AV 1985 NR 1985-NR A-01
2007 Nordfjällets FB Robbyn
2009 Red Garlic´s Gourme´
2010 Red Garlic´s Epixe´
Året Irländare Nr A-02
2007 Nordfjällets FB Robbyn
2009 Red Garlic´s Gourme´
2010 Red Garlic´s Epixe´
Paradis Vandringspris Nr Spec 02
2008 Nordfjällets FB Robbyn
2009 Red Garlic´s Gourme´
2011 Red Garlic´s Epixe´
Artic Cup 2006, placerad 4:a, Red Garlic's Escargó 2010 NM-Vinnare Red Garlic's Gourmé NUCH Red Garlic's Gourmé NJCH Red Garlic's Gourmé NJCH Red Garlic's Epixé Vinnare av Exit Cup Red Garlic's Epixé Vinnare av Vintercup Red Garlic's Epixé Vinnare av kennel Evendals Vandringspremie Red Garlic's Epixé Final i SM-fält, NM-Lavland, NM-fjäll, 2009 Red Garlic's Escargó SUCH Red Garlic's GourméS SUCH Vinnare av SÖLVFASANEN Red Garlic's Gourmé Vinnare av Bobben, Red Garlic's Gourmé Vinnare av Norge fuglehundcupen vinter i AK av alla raser i grupp 7, Red Garlic's Gourmé Vinnare av Nisk Fuglehundcup i AK fjell Red Garlic's Gourmé Vinnare av Nisk Fuglehundcup i VK, Lavland Red Garlic's Gourmé
Uppfödare av Årets Breton unghund Red Garlic's Klimp 2007 Årets unghund Breton Bijan´s Lexus Uppfödare av Spaniel SM-Vinnare Red Garlic's Babe NM-Vinnaren-2010 Red Garlic's Gourmé
|
Jaktprovmeriter
2011 Vår Red Garlic's Gourmé 1 AK fält i Danmark, Red Garlic's Gourmé 2 AK, Fält i danmark , prov bästa hund Red Garlic's Juici Fruit 3 AK, fält Danmark Red Garlic's Juici Fruit 2 Ak, fält Danmark Höst Red Garlic's Gourmé 5 VK, Dovre fjäll Red Garlic's Gourmé 4 VK, Dovre Red Garlic's Gourmé 4 Vk, final Dovre Red Garlic's Gourmé 3 VK, Trollenäs fält Red Garlic's Gourmé 2 VK , Stensta fält Red Garlic's Gourmé 1 VK -final CERT, CK HP
RED GARLIC`S GOURME SVENSK JAKTCHAMPION -
Nordfjällets FB Robbyn 2 VK, Kiar fjäll Nordfjällets FB Robbyn 1:pris NM-skog kval Red Garlic's Epixe´ 1AK skog Nannestad Red Garlic's Epixe 1AK skog Nannestad, prov bästa hund Red Garlic´s Epixe´3 VK-kval, NM-Fält Vestfold Red Garlic's Juici Fruit 1 VK, R-Cacit, CERT CK HP fält Skåne Red Garlic's Juici Fruit 5 VK fält Stensta Red Garlic´s Juici 2 AK, fält i Norge Red Garlic's Juici Fruit 3 VK Lavland, Hjo Vattviken´s Liquorice 3 SKL Bijan´s Lexus 2 AK, ,
2010 Vår Red Garlic's Epixé 1VK Exit Cup Andenes Red Garlic's Epixé 1 VK Tolga Red Garlic's Epixé 1 VK m/ Cacit Tolga NJCH Red Garlic's Gourmé 3 VK final femunden Vattviken´s Liquorice 2 AK, Dovre Vattviken´s Liquorice 1 AK, Dovre Vattviken´s Liquorice 2 AK, Dalsbygda Höst Red Garlic's Gourmé 5 VK-kval Kiar Red Garlic's Gourmé 3 VK Kval NM Kongsvold Red Garlic's Gourmé 2 VK -semi NM Kongsvold Red Garlic's Gourmé 1 VK -final NM Kongsvold, NM-Vinnare Nordfjällets FB Robbyn 2 VK Kongsvold Nordfjällets FB Robbyn 1 VK Semi Kongsvold Red Garlic's Epixé 1 VK Kiar Red Garlic's Epixé 4 VK semi Kongsvold Red Garlic's Epixé 1 VK Sälen Red Garlic's Epixé 3 VK kval NM-Lavland Red Garlic's Epixé 3 VK semi NM-Lavland Red Garlic's Epixé 6 VK-Final NM-Lavland Red Garlic's Epixé 1 Vk m/Cacit Lavland Red Garlic's Gourmé 1 VK med Cert , Skåne Red Garlic's Gourmé 5 VK semi NM-Lavland Red Garlic's Muscot 2 UKL, fält Borgeflon´s Riojo-Garlic 1 UKL, fält Borgeflon´s Roijo-Garlic 3 UKL, lavland Red Garlic's Juici Fruit 1 AK Dovre Red Garlic's Juici Fruit 1 VK, Cert Skåne (SM-kval)
2009 Vår Red Garlic's Gourmé 2 AK fjäll Red Garlic's Gourmé 3 AK, Fjäll Red Garlic's Gourmé 1 AK, Dovre Red Garlic's Gourmé 1 AK, Dovre Provets bästa öppenklass Red Garlic's Gourmé 1 AK, Femunden Red Garlic's Gourmé 1 AK , Femunden Red Garlic's Juici Fruit 2 UK Folldal red Garlic's Jacksson Potato 3 UKL Folldal Höst Nordfjällets FB Robbyn 2 SKL,fält Nordfjällets FB Robbyn 3 SKL, CK fält Nordfjällets FB Robbyn 2 SKL, fält Nordfjällets FB Robbyn 3 SKL, fält Red Garlic's Gourmé 3 VK-kval Kongsvold Red Garlic's Gourmé 1 AK fjäll Red Garlic's Gourmé 2 VK m/R-cacit lavland Red Garlic's Gourmé 2 VK-kval NM Lavland Red Garlic's Gourmé 6 VK fält Långtora Red Garlic's Gourmé 1 VK, SM-kval Skåne Red Garlic's Enchilladas 2 VK Lavland Red Garlic's Enchilladas 3 AK, Lavland Red Garlic's Epixé 2 AK, Fjäll, Red Garlic's Epixé 2 AK, Fjäll Red Garlic's Epixé 1 AK, Fält Långtora Red Garlic's Epixé 6 VK Dylta Bruk Red Garlic's Juici Fruit 2 UKL, Dalsbygda Red Garlic's Juici Fruit 1 UKL, Långtora fält Red Garlic's Juici Fruit, 1 UKL Trögstad Red Garlic's Juici Fruit, 1 UKL Trögstad Red Garlic's Juici Fruit , i Derby final, 2 UKL Skåne Bijan´s Lexus 2 EKL, Fält Red Garlic's Ferrari 2 UKL
2008 Vår Red Garlic's Epixé 1 AK, Dovre Vattviken´s Lakrits 2 UKL, fjäll Höst Nordfjällets FB Robbyn 4 SKL, fält Nordfjällets FB Robbyn 2 SKL,fält Red Garlic's Enchilladas 6:e VK NM-Lavland semi Red Garlic's Gourmé 2 AK, fjäll Red Garlic's Gourmé 2 AK Fält Red Garlic's Gourmé 2 AK fält
2007 Vår Nordfjällets FB Robbyn 1 SKL, Cert, Jaktchampion Fjäll Red Garlic's Epixé 3 AK, Fjäll Red Garlic's Epixé 2 AK, Fjäll Höst Nordfjällets FB Robbyn 5 SKL, Halland Nordfjällets FB Robbyn 1 VK, Cert Svedala SM-Kval Nordfjällets FB Robbyn 2:a placering i SM- fält final Red Garlic's Enchilladas 2:a VK, semi final NM-Lavland Red Garlic's Gourmé 2 AK, fält Red Garlic's Gourmé 2 Ak Fält Red Garlic's Epixé 2 AK Fjäll Red Garlic's Epixé 2 Ak Fjäll Vattviken´s Liquorice 2 UKL, fält Vattviken´s Lakrits 1 UKL, fält Vattviken´s Lakrits 1 UKL, hp fält Bijan´s Lexus 2 EKL, fält Bijan´s Lexus 2 EKl, Fält
2006 Våren Nordfjällets FB Robbyn 2 SKL, (SM-Kval) Fjäll Red Garlic's Escargó 4 placering Artic Cup, fjäll 2 Ukl. Red Garlic's Enchilladas 2 UKL, fjäll Red Garlic's Epixé 2 AK, fjäll' Bijan´s Lexus 2 UKL, fjäll Bijan´s Lexus 2 UKL, fjäll Kongsvold Höst Nordfjällets FB Robbyn 1 SKL Cert Hp, Fält Red Garlic's Gourmé 2 UKL, Kongsvold Red Garlic's Gourmé 2 Ukl, Kongsvold Red Garlic's Gourmé 1 UKL, Pirtivuopio, Provet bästa unghund Red Garlic's Enchilladas 1 AK, Lavland Hirvasvuopio Cumu 3 UKL, fält Red Garlic's Godis 3 UKL, fält Red Garlic's Gazpatchio 3 UKL, fält Bijan´s Lexus 1 UKL, Lavland Bijan´s Lexus 1 EKL, fält
2005 Vår Red Garlic's Epixé 1 UKL, HP, fjäll Red Garlic's Epixé 2 UKL, fjäll Höst Red Garlic's Escarcargo´ 1 UKL, fjäll, Kiar Red Garlic's Epixé 2 UKL, fjäll, Kiar Red Garlic's Epixé 1 UKL, Fjäll Red Garlic's Epixé 2 Ukl , Fjäll Red Garlic's Epixé 1 UKL, Hp, Lavland Red Garlic's Escargó 2 UKL, fält Skåne Red Garlic's Enchilladas 1 UKL Hp Skåne Red Garlic's Escargó 2 UKL, (Derby) fält, Skåne Nordfjällets FB Robbyn 4 SKL, SISK huvudprov, fält Nordfjällets FB Robbyn 1 SKL, Cert, Hp fält Nordfjällets FB Robbyn 4 VK, Lavland Norge Red Garlic's Enchilladas 2 UKL Lavland Norge Red Garlic's Enchilladas 1 UKL Lavland Norge Bijan´s Lexus 3 UKL, Meråker Bijan´s Lexus 1 UKL, Lavland Bijan´s Lexus 2 UKL, Lavland Bijan´s Lexus 1 UKL, Lavland Bijan´s Lexus 1 AK, fält Sverige
2004 Höst Nordfjällets FB Robbyn 2 AK, fält Nordfjällets FB Robbyn 2 AK, fält Nordfjällets FB Robbyn 2 AK, fält Nordfjällets FB Robbyn 1 AK, Fält Nordfjällets FB Robbyn 2 VK , Lavland Norge Nordfjällets FB Robbyn 2 VK, Lavland Norge Nordfjällets FB Robbyn 1 VK, Lavland Norge
2003 våren Nordfjällets FB Robbyn fjäll 1 UKL Hösten Nordfjällets FB Robbyn fält 3 Ukl,Trollenäs Nordfjällets FB Robbyn 2 UKL, plac 6 Derby/ fält
2002 Höst Smedmästarens Tilda 1 ekl SJ ( j)CH
2001 Höst Smedmästarens Tilda Segersjö 1 ekl Smedmästarens Tilda Grums 2 ek
2000 Hösten Smedmästarens Tilda 1 ökl, hp Segersjö Smedmästarens Tilda 2 ökl
1998 Höst Smedmästarens Tilda 1 ukl hp Björkvik Smedmästarens Tilda 3 ukl Sturefors
1997 Våren Thodos Impi 2 AK Sälen Thodos Impi 1 AK Lofsdalen Höst Thodos Impi 2 SKL fältprov
|